Kobieta: kobiece ciało i układ rozrodczy

Intymne spojrzenie na kobiece ciało

Ach, tajemnice żeńskiego układu rozrodczego. W ciele kobiety znajdują się narządy, które są często postrzegane jako źródło przyjemności seksualnej, a także narządy, których nie widać, a które zostały zaprojektowane do prokreacji. Nic nie jest skomplikowane, kiedy masz odpowiednią wiedzę! Poniżej omówimy kilka kluczowych części kobiecego ciała, aby pomóc Ci je lepiej zrozumieć.

Srom

Srom składa się z zewnętrznych żeńskich narządów płciowych, innymi słowy, wszystkiego, co można zobaczyć, jeśli delikatnie rozchylisz wargi sromowe swoich genitaliów przed lustrem. W końcu ważne jest, aby znać swoje ciało! Srom obejmuje wzgórek łonowy, wargi sromowe większe, wargi sromowe mniejsze, łechtaczkę, przedsionek sromu, cewkę moczową, ujście pochwy i ujście gruczołów przedsionkowych Bartholina i Skene’a. Uwzględniony jest również przewód moczowy, który otwiera się do przedsionka sromu. Wargi sromowe mniejsze, w obrębie warg sromowych większych, chronią łechtaczkę i ujście pochwy.

Łechtaczka i opuszki przedsionka

„Łechtaczka wewnętrzna” to nowa koncepcja odkryć anatomicznych. Wyobraź sobie strukturę wahacza: łechtaczka jest tam, gdzie wierzchołek jest widoczny na zewnątrz, a opuszki przedsionkowe to reszta, która rozciąga się do wewnątrz pod wargami sromowymi większymi. Po stymulacji może zwiększyć rozmiar wewnętrznie i / lub zewnętrznie, ponieważ tkanki nabrzmiewają podczas podniecenia seksualnego. Te części to dwie bardzo erogenne strefy. W odpowiedzi na przyjemność opuszki przedsionka puchną, a łechtaczka twardnieje. Staje się większa, podobnie jak męski penis (głowa łechtaczki jest również nazywana żołędziem). Ta erekcja (tak, masz erekcje) niekoniecznie jest widoczna, ponieważ jest ukryta wewnątrz.

Pochwa

Pochwa kobiety stanowi swego rodzaju kanał łączący jej ujście z macicą. W odpowiedzi na podniecenie seksualne nawilża się samoczynnie, aby ułatwić penetrację; oplata członka elastycznymi mięśniami. Jego zewnętrzna, najbardziej unerwiona część jest wrażliwa na przyjemność. Tuż w pochwie znajduje się błona dziewicza, błona, która pęka przy pierwszym stosunku. Pamiętaj, że nie wszystkie kobiety ją mają.

Macica

Ten wydrążony, gruszkowaty organ jest podzielony na dwie części: główną część, którą stanowi trzon macicy z jamą macicy oraz dolną część – szyjkę macicy, która prowadzi do pochwy. Macica jest zbudowana z elastycznego mięśnia, który dostosowuje się do wzrostu płodu w miarę jego rozwoju. Jama macicy rozciąga się przez kanał szyjki macicy. To właśnie przez ten kanał plemniki próbują dotrzeć do macicy i jajowodów podczas owulacji – pozwala to również na wypływ krwi z okresu.

Jajniki

Jajniki znajdują się po obu stronach macicy. Pełnią podwójną funkcję: zwykle tworzą komórkę jajową w jednym cyklu oraz produkują estrogen i progesteron, które są uwalniane do krwiobiegu. To podwójne działanie ma na celu zapewnienie wszystkiego, co niezbędne do rozpoczęcia ciąży. Komórka jajowa po uwolnieniu z jajnika będzie miała od 12 do 24 godzin, aby spotkać się z plemnikiem w jednym z dwóch jajowodów.

Jajowody

Podczas owulacji komórka jajowa jest uwalniana przez jajnik. Przenosi się do jednego z dwóch jajowodów prowadzących do macicy. W jednej z tych dwóch wąskich rurek plemnik zapładnia komórkę jajową. Po zapłodnieniu komórka jajowa kontynuuje podróż przez jajowody, aby dotrzeć do macicy, gdzie wszczepia się w błonę, tak dochodzi do zapłodnienia. Jeśli komórka jajowa nie zostanie zapłodniona, nie wszczepia się i usuwa się w naturalny sposób w wyniku krwawienia miesiączkowego.