Tabletka "dzień po": gdzie kupić?

Gdzie kupię tabletkę "dzień po"?

Tabletka “dzień po” jest najskuteczniejsza, gdy weźmiesz ją jak najszybciej po seksie bez zabezpieczenia, więc nie zwlekaj.

Tabletkę “dzień po” kupisz tylko po okazaniu recepty.

Włącz swoją lokalizację lub wprowadź swoją aktualną lokalizację, aby znaleźć otwartą aptekę w pobliżu.

Pigułka po gdzie kupić?

Odpowiemy na pytania dotyczące dostępności pigułki po. Czy jest łatwo dostępna? Gdzie można kupić tabletkę po? Krok po kroku podpowiemy jak działać, aby skutecznie zapobiec niechcianej ciąży.

W jakiej sytuacji przyda się tabletka po?

Tabletka antykoncepcji awaryjnej może być potrzebna, kiedy doszło do stosunku bez zabezpieczenia. Mogło się tak zdarzyć z różnych powodów – nawet przypadkowo. Jakie są najczęstsze powody przyjęcia tabletki po?

 • zsunięta lub pęknięta prezerwatywa
 • wypadnięcie założonej wkładki wewnątrzmacicznej 
 • zapomniana dawka tabletki antykoncepcyjna 
 • oderwanie plastra antykoncepcyjnego 
 • świadomy stosunek bez zabezpieczenia 

Pigułka po dostępność – czy łatwo kupić tabletkę po? 

Kupienie tabletki po w Polsce jest utrudnione ze względu na konieczność posiadania recepty. Tylko z receptą wypisaną przez lekarza – dowolnej specjalizacji, nie musi być to ginekolog – możemy kupić tabletkę po. W większości krajów europejskich nie potrzeba recepty, aby kupić tabletkę po. Można ją znaleźć w nawet w drogeriach. Dlatego dobrym pomysłem jest kupienie tabletki przy okazji podróży za granicę. Nie kupujmy jednak niesprawdzonych leków nieznanego pochodzenia. 

Jak uzyskać receptę na tabletkę po? 

Po receptę możemy wybrać się do lekarza. Jak już wspomnieliśmy, nie musi być to ginekolog. Może być to lekarz rodzinny czy internista, który pełni dyżur w dni świąteczne i w nocy. Czy lekarz może odmówić wydania recepty na pigułkę po? Lekarz ma prawo powołać się na klauzulę sumienia. Pozwala to lekarzowi odmówić powołując się na Kodeks Etyki Lekarskiej i uzasadniając to osobistymi poglądami. W takiej sytuacji jednak lekarz musi wskazać miejsce, gdzie pacjent będzie mógł dostać receptę. 

Uzyskać receptę można także online. Jest to dużo szybszy i wygodniejszy sposób. Za opłatą dostaniemy receptę na tabletkę po niemalże od ręki. Jest to bardzo dobra wiadomość, ponieważ dla potrzebujących pigułki po liczy się każda minuta. 

Czytaj również: jak działają tabletki “dzień po”

Tabletka po gdzie kupić? 

Jeśli mamy już receptę to możemy udać się do apteki. Lek niekoniecznie będzie dostępny w najbliższej nam aptece. Szybciej będzie jeśli przed zakupem sprawdzimy, w której aptece są tabletki dzień po na stanie. Dostępność leków możemy sprawdzić na stronie. W zależności  na który, z dwóch dostępnych leków antykoncepcji awaryjnej dostaliśmy receptę – tego szukamy przez internet. Gdy wiemy już gdzie się wybrać, idziemy i przyjmujemy tabletkę. Ile będzie kosztować nas tabletka po? Cena pigułki to mniej więcej kilkadziesiąt złotych.

Zapytaj farmaceuty

“I’d like to get the morning after pill please.”

Twój farmaceuta może zadać Ci pytanie
 • Jaką antykoncepcję stosujesz na co dzień?
 • Dlaczego potrzebujesz antykoncepcji awaryjnej?
 • Ile minęło godzin od ostatniego stosunku bez zabezpieczenia
 • Jaka jest data ostatniej miesiączki?
 • If you have had a pregnancy test?
 • Jaki jest Twój stan zdrowia?
 • Czy bierzesz inne leki?
 • Symptomy zdrowotne:
  takie jak pieczenie lub ból podczas oddawania moczu, ból w dole brzucha, ból podczas stosunku płciowego lub po nim, nietypowe upławy z pochwy, nieregularne krwawienie z pochwy lub plamienie